Notice: Undefined index: dilsec in /home/rallitur/muratgunarslan.com/index.php on line 4
Murat GÜNARSLAN | Turkish Rally Driver

 

 

MURAT GÜNARSLAN

1979'da İstanbul Gaziosmanpaşa'da doğdu. 

İlk eğitimini İstanbul Gaziosmanpaşa'daki Bekir Sami Dedeoğlu İlkokulu'nda 1990 yılında tamamladı. Ortaokulu İSTEK Vakfı Özel Kaşgarlı Mahmut Lisesi'nde okudu ve 1994'te mezun oldu. Liseyi, Özel Oğuzkaan Koleji'nde okudu ve 1997'de mezun oldu.

Üniversite eğitimini, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV-Sinema Bölümü'nde aldı.

1999 yılında üniversitenin 2. sınıfında öğrenciyken çalışmaya başladığı NTV Haber Televizyonu'nda haber prodüktörlüğü ve haber editörlüğü görevini 15 yıl sürdürdükten sonra, serbest çalışma hayatına atılan Murat Günarslan, özellikle sürüş eğitim konuları üzerinde çalışmaktadır.

2004 yılı Eylül ayında Elif Uzel ile evlendi. 2008 Ocak ayında da oğulları Emre dünyaya geldi.

Motorsporlarının hemen hemen her dalı ile ilgileniyor. Ancak ralli tutkunun da ötesinde, ailesinden sonra hayatındaki en önemli olgu.

Çocukluğundan itibaren başlayan otomobil ve motorsporları tutkusu onu ralli sporuna daha da yaklaştırdı. Ralliyle ilk tanışması 1999 yılında Ege Rallisi'nde oldu. Bu yarış, hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biriydi.

Çocukluğu boyunca Carlos Sainz'ı, Juha Kankkunen'i televizyonda izlerken, gençliğinde ilk gerçek rallisini izledi ve bir daha bu spordan kopamadı, tıpkı diğer ralli fanatikleri gibi.

Sahibi olduğu ilk cadde otomobili Lada Samara idi. Bundan 1 yıl sonra ilk ralli otomobilini satın aldı ki, o da bir Lada Samara'ydı. Ralli hayatına Yüksel Özgür'ün uzun yıllar yarıştığı Gr.A Lada Samara ile başladı.

Örnek aldığı ralli pilotları Colin McRae ve Serkan Yazıcı...

murat@muratgunarslan.com

 

 

 

    muratgunarslan.com | ©2006-2020

murat@muratgunarslan.com